Dziękujemy za 30 lat!

Emocje już opadły i przyszedł czas na refleksję i podziękowania.

Świętowanie 30-lecia działalności Planetarium musieliśmy przesunąć w czasie. Wynikało to z najdłuższej w naszej historii, prawie 4-miesięcznej przerwy w działalności, związanej z generalnym remontem budynku. Udało nam się podczas niego odnowić przestrzeń holu, klatki schodowej, wyremontowaliśmy również toalety dla widzów, a dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miasta Toruń elewacja Planetarium została poddana renowacji oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Już od ponad dwóch tygodni możecie oglądać Planetarium w nowej odsłonie.

Z okazji nowego otwarcia się dla widzów oraz tegorocznej 30 rocznicy powstania naszej instytucji zorganizowaliśmy w miniony piątek, w ramach podziękowania, specjalny koncert dla przyjaciół i wieloletnich współpracowników Fundacji Przyjaciół Planetarium, która zarządza Toruńskim Planetarium.

W koncercie pt. "Piękno Wszechświata" wystąpili Janusz Strobel (gitara), Piotr Baron (saksofon) i Nula Stankiewicz (wokal).

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólne świętowanie, piękne życzenia i prezenty. Szczególnie chcielibyśmy podziękować Prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu za uhonorowanie Pani Dyrektor Anny Broniewicz Medalem Thorunium. Dziękujemy!